برترین و ضعیف‌ترین گروه صنایع فروردین ۱۴۰۰

به گزارش مثبت بورس؛ بورس ایران در سال ۱۳۹۹ فراز و فرودهای زیادی را تجربه نمود چهار ماه ابتدای سال تقریبا اکثر نمادها رشد قیمتی چند برابری را تجربه نمودند و از مرداد ۹۹ در حال ریزش و پس گرفتن رشدهای قبلی بوده است. در فروردین ۱۴۰۰ هم تداوم روزهای منفی و قفل شدن صفهای فروش را شاهد بودیم.

اما رفتار همه گروههای صنعت مثل هم نبودند و بعضی شرایط بهتری داشتند بهترین گروههای صنعت در فروردین ۱۴۰۰ گروه نساجی با ۱۴.۴%  بیشترین بازدهی را داشته است گروه تجهیزات صنعتی ۶.۸% و گروه بیمه با ۶.۱% رشد پیشتازان گروه صنایع در اولین ماه سال ۱۴۰۰ بودند.

 پربازده نمادها در گروه نساجی عبارت بودند از از نمرینو ۱۹.۵% و نطرین ۳.۳%

بیشترین رشد نمادها در تجهیزات صنعتی مربوط بوده به بکام ۱۱.۸% و بتک ۱.۱%

در گروه صنعت بیمه ای هم نمادهای بپاس با ۱۴.۵% ، ورازی با ۱۰.۴% و میهن با ۶% پر بازده ترین های گروه بوده اند.

روند روزانه و رصد لحظه‌ای بازار سرمایه را می‌توانید از کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال پی‌گیری نمائید.

از آن سو در بسیاری از گروههای صنعت کاهش با کاهش ارزش سهام مواجه بودیم گروه محصولات قندی با ۲۱.۸%- ، فرآورده های نفتی با ۱۴.۱%- و گروه فلزی با ۱۴.۱-  بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرده اند.

بنظر می رسد بورس ایران فعلا قصد بهبود ندارد و مانند ماههای گذشته فروردین ماه بازه پر رونقی برای بورس نبود. مهمترین چالش های پیش روی بورس ایران در حال حاضر عبارتند از بی اعتمادی و سرخوردگی عمومی نسبت به سرمایه گذاری در بورس، جذاب تر بودن بازارهای دیگر از جمله ارزهای دیجیتال، بیم و امیدهای مذاکرات برجامی ، نامشخص بودن روند افزایشی یا کاهشی نرخ ارز ، تغییر مداوم قوانین و مقررات و …

عده ای از کارشناسان اعتقاد دارند برخی نمادها به قیمت های ارزندگی رسیده اند اما اتفاق خاصی در بازار نمی افتد. در شرایط فعلی که هر روز شاهد پایدار بودن صف های فروش هستیم اگر هم کسی تمایل به خرید یا سرمایه گذاری داشته باشد ترجیح می دهد فردا با قیمت کمتری بخرد و تداوم صف های فروش مجددا باعث استمرار این چرخه می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x