تخصیص سهام عدالت به ۳میلیون نفر از جاماندگان

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: بر اساس بند الف تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ می‌بایست اختصاص سهام عدالت به جاماندگان در سال جاری اتفاق بیفتد.

به گزارش مثبت بورس؛ حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به بند الف تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: مطابق این بند از بودجه سال جاری دولت موظف است تا پایان سال ۱۴۰۱ از محل سهام باقی‌مانده خود در شرکت‌ها نسبت به واگذاری سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و همچنین کلیه افراد واجد شرایط اقدام کند.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: بر اساس این بند از بودجه سال جاری می‌بایست اختصاص سهام عدالت به جاماندگان اتفاق بیفتد که در این زمینه اقدامات مفصلی انجام شده است و بر اساس منابع موجود در حال کارشناسی در خصوص جزئیاتی از جمله نوع و میزان سهام تخصیصی به افراد مشمول هستیم، ضمن اینکه باید در خصوص روش و نحوه انتقال سهام به این دسته افراد نیز تصمیمات درستی اتخاذ شود.

وی اضافه کرد: در خصوص مشمولان جدید باید این اطمینان را داشته باشیم که بر اساس مشخصات ثبت‌شده و راستی‌آزمایی‌های صورت‌گرفته در سامانه‌های کمیته امداد و بهزیستی سهام عدالت به افراد مورد نیاز تخصیص یابد.
قربانزاده همچنین با اشاره به عزم و اراده دولت نسبت به تخصیص سهام عدالت جدید به جاماندگان گفت: تلاش می‌کنیم در مرحله نخست به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی سهام عدالت اختصاص دهیم.

لازم به ذکر است در این نشست نمایندگان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) و سایر مراجع ذی‌صلاح، به ارائه نظر و آمار در خصوص میزان جاماندگان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی پرداختند که بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر تعداد ۱۳۳۷۸۷۵ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و تعداد ۲۰۲۵۸۲۵ نفر مددجویان سازمان بهزیستی، جمعاً به‌تعداد ۳۳۶۳۷۰۰ نفر، به‌عنوان افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مذکور فاقد سهام عدالت هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x