حمایت ۲ هزار میلیارد تومانی “وبانک” از بازار سرمایه

به گزارش مثبت بورس؛ مدیرعامل «وبانک» خبر از حمایت حدود ۲ هزار میلیارد تومانی گروه توسعه ملی از بازار سرمایه داد.

بابک سعیدی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در گفت و گویی گفت: شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در راستای ماموریت معمول برای هلدینگ های چند رشته ای خود به عنوان یک هلدینگ چندرشته ای، بیش از ۵۷۰ میلیارد تومان حمایت از سهم های تابعه خود را از طریق صندوق بازارگردانی و بیش از ۷۴۰ میلیارد تومان حمایت مستقیم از  سهام شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه انجام داده است. طی روزهای معاملاتی سال جاری، مجموع خرید مستقیم «وبشهر» و «سیدکو» مبلغی بالغ بر ۳۹۰ میلیارد تومان بود.

وی افزود: این شرکت در طول ۳ دهه فعالیت خود به‌عنوان یک هلدینگ چندرشته‌ای صنعتی، در صنایع متنوعی از جمله محصولات شیمیایی، سیمان، واسطه‌گری مالی، محصولات غذایی، شوینده و دارویی، زراعت، ماشین‌آلات و لاستیک و پلاستیک، سرمایه‌گذاری نموده و حضور فعال داشته است. «وبانک» طی این سال‌ها، به‌رغم مواجهه با مشکلات و شرایط دشوار در محیط کسب‌وکار، همواره تحول‌آفرینی در عملکرد شرکت‌های سرمایه‌پذیر، افزایش نقدشوندگی و بازدهی دارایی‌ها، خلق ارزش برای ذینفعان و نیز حضور مؤثر در بازار سهام را سرلوحه امور خود قرار داده است.

به گفته سعیدی این شرکت در سال ۱۴۰۰ نیز، با همه فراز و فرودهای ناگهانی و چشمگیر در بازار سهام که منجر به عدم ثبات و دشواری تحلیل‌پذیری آن شده است، در راستای مأموریت و راهبردهای کلان خود، حمایت از این بازار را از طریق نقش‌آفرینی مستمر در سمت خرید سهام و بازارگردانی فعالانه نمادهای معاملاتی زیرمجموعه ادامه داده است.

مدیرعامل وبانک در خصوص میزان حمایت گروه توسعه ملی از سهام بازار سرمایه ای هلدینگ اظهار کرد: از ابتدای سال جاری حدوداً مبلغ ۶۳۰ میلیارد تومان بابت خرید سهام شرکت‌های بنیادی و پرپتانسیل پذیرفته‌شده در بورس و فرابورس و به‌طور ویژه، سهام شرکت‌های تابعه خود، اختصاص داده است. نکته شایان‌ذکر اینکه، شرکت‌های سرمایه‌گذاری تابعه «وبانک» نظیر  گروه توسعه صنایع بهشهر، سیدکو، مدار و …  نیز در همین مسیر گام برداشته و مبالغ قابل‌ملاحظه‌ای را صرف حمایت از بازار سهام کرده‌اند. خالص خرید در نمادهای موضوع بازارگردانی «صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه ملی» بیش از ۵۷۰ میلیارد تومان بوده و در حال افزایش است. همچنین، برآیند خرید و فروش در صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی «نوین پیشرو» و «گروه توسعه بهشهر» نیز تا پایان دی‌ماه ۱۴۰۰ بیش از ۴۴۰ میلیارد تومان بوده است. به گفته سعیدی آمارهای موجود نشان می دهد در سال ۱۴۰۰ مجموع حمایت گروه توسعه ملی در بازار سرمایه ۲۱۴۰ هزار میلیارد تومان بوده است و همچنان «وبانک» سیاست حمایت از بازار سرمایه و حمایت از سرمایه سهامداران خود را در دستورکار  قرار خواهد داد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x