شاخص بورس روی خط رشد / جهش۲۶ هزار واحدی در معاملات امروز

شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه، ۱۵ تیرماه) ۲۶ هزار و ۵۶۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۸۱ هزار واحد رسید.

به گزارش مثبت بورس؛ برپایه معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۳۵۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۰ هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با پنج هزار و ۱۵۳ واحد افزایش به ۳۹۱ هزار و ۶۲۳ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با سه هزار و ۲۹۱ واحد رشد به ۲۵۰ هزار و ۷۵ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۲۱ هزار و ۷۰۸ واحد و شاخص بازار دوم ۴۶ هزار و ۱۹ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۳۱۸ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۱۶۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۷۶۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۲۴۸ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۱۴۰ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۴۹ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۸۹۷ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل لامپ پارس شهاب (بشهاب) با ۱۸۵ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۶۱ واحد، پارس خزر (لخزر) با ۱۴۱ واحد، نوسازی و ساختمان تهران (ثنوسا) با ۷۴ واحد،  لیزینگ صنعت و معدن (ولصنم) با ۵۲ واحد، به پرداخت ملت (پرداخت) با ۴۴ واحد، باما (کاما) با ۴۲ واحد، صنایع خاک چینی ایران (کخاک) با ۴۲ واحد، آسان پرداخت پرشین (آپ) با ۴۱ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر)، لیزینگ کارآفرین (ولکار)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه دارویی برکت (برکت)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۹۷ میلیون و ۹۶۶ هزار برگه سهم به ارزش هشت هزار و ۲۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۳۰ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۳۴۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۸۲۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۳۵ هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، صنعتی مینو (غصینو)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، پالایش نفت شیراز (شراز)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین بیمه کوثر (کوثر)، فرابورس ایران (فرابورس)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، پخش البرز (پخش)، کلر پارس (کلر)، عمران و توسعه شاهد (ثشاهد)، توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان (حپارسا) و ویتانا (غویتا) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x