فرزین خبرداد: گسترش فعالیت های ارزی بانک ملی ایران

مدیرعامل بانک ملی در بازدید از ادارات کل خارجه، ضمانتنامه های ارزی و مشارکت ها و توسعه شبکه بین الملل،همچنین صرافی ملی ایران و شعبه مستقل میرداماد از نزدیک در جریان فعالیت این بخش ها قرار گرفت.

به گزارش مثبت بورس؛  محمد رضا فرزین در این بازدیدها با تاکید بر ظرفیت های بسیار خوب بانک در حوزه ارزی گفت:باید از ظرفیت نیروی انسانی متخصص،زیر ساخت های آماده، شعب خارج از کشور و سابسیدری ها برای توسعه فعالیت های بانک، استفاده مطلوب شود.

وی افزود:پیش از این بانک ملی ایران نقش پیشرویی در تاریخ بانکداری کشور داشته است به طوری که در هر گوشه این بانک،آثاری از عظمت و شکوه آن پیداست و این نقش پیشرو باید دوباره احیا شود.

فرزین با اشاره به برنامه دوساله برای تحول بانک ملی ایران افزود:بانک ملی ایران با اجرای این برنامه، توسعه خواهد یافت و به جایگاه اصلی خود بر می گردد.

مدیر عامل بانک ملی ایران اظهار داشت:یکی از اجزای اصلی در این برنامه،فعال کردن ظرفیت های حوزه ارزی کشور است لذا بانک باید در مناطق مختلفی مثل اتحادیه اروپا دارای سابسیدری باشد تا بتواند برای تعامل با بانک های خارج از کشور،از سوی شبکه بانکی کشور پیشگام شود.

وی در پایان گفت:باید با جذب نیروی متخصص در حوزه ارزی بر آموزش نیروی انسانی این بخش نیز متمرکز شد تا از این طریق نیازهای آینده ارزی بانک تامین شود.

محسن امین زارع عضو هیات عامل و معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی ایران نیز در این بازدید با ارائه گزارشی گفت:بانک دارای ۴۶۰ شعبه ارزی در همه استان های کشور و حتی در نقاط مرزی است که در برخی از این واحدها خدمات ارزی به صورت شبانه روزی ارائه می شود.

وی افزود:نیروی انسانی شاغل در بخش ارزی بانک کمتر از ۳ درصد از کل نیروی انسانی بانک است،با این وجود تاثیر گذاری این بخش در صورت های مالی بانک هر ساله بهبود یافته و به خصوص در سال های اخیر،بخش ارزی بانک جزو بخش های سود ده بانک بوده است.

امین زارع تاکید کرد:بانک ملی ایران ۲۱ واحد در قالب شعبه و سابسیدری در خارج از کشور دارد که می توان فعالیت آن ها را گسترش داد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x