ارسال ۵۱۵ هزار پیامک به صاحبان خانه‌های خالی؛ مالیات بدهید

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مشمولین پرداخت مالیات خانه های خالی و مالیات خودروها و خانه های لوکس به پنجره واحد خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور مراجعه کنند.

به گزارش مثبت بورس؛ افشین خدامرادی، معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه تمامی خدمات مالیاتی این سازمان از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیکی به نشانی my.tax.gov.ir قابل انجام است، گفت: مشمولین مالیات خانه های خالی و مالیات خودروها و خانه های لوکس، برای صدور قبض و پرداخت آنلاین مالیات به این سامانه مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: سامانه مالیات بر خانه های خالی با هدف ارزش گذاری و محاسبه مالیات واحدهای مسکونی خالی موضوع ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم، طراحی، توسعه و از دی ماه سال ۱۴۰۰ به عنوان بخشی از درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان به آدرس  my.tax.gov.ir راه اندازی گردید.

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور بیان داشت: مودیان محترم مالیاتی می توانند با مراجعه به قسمت «واحدهای مسکونی خالی از سکنه» این سامانه، علاوه بر مشاهده لیست املاک مشمول خود، نسبت به محاسبات مربوط، واکنش لازم را ثبت نموده و در صورت نیاز نسبت به صدور قبض و پرداخت آنلاین آن اقدام نمایند.

دکتر خدامرادی همچنین درخصوص مالیات بر خودروها و خانه های لوکس نیز گفت: سامانه مربوط به این مالیات براساس الزامات آیین نامه بند (خ) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و بر مبنای ماده ۶۴ قانون مالیات های مستقیم طراحی و توسعه یافته و از دی ماه سال گذشته از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیکی سازمان به نشانی my.tax.gov.ir در دسترس مودیان محترم قرار دارد.

وی افزود: این سامانه دارای قابلیت هایی از قبیل نمایش املاک مشمول مودی به تفکیک ملک و مالیات متعلقه، امکان چاپ قبض و پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانک ملی ایران و واریز مستقیم مالیات به شماره حساب اداره کل ذیربط و همچنین امکان ثبت اعتراض مودی مالیاتی می باشد.

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: لیستی حاوی تعداد ۵۱۵ هزار و ۵۰۰ خانه خالی از وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شده که برای مالکان این خانه ها پیامک اطلاع رسانی ارسال شده و هم اکنون در مرحله مطالبه و وصول مالیات است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x