انتخاب پتروشیمی شازند به عنوان واحد پژوهشی برتر استان مرکزی

در مراسمی تقدیر از واحدهای دارای پژوهش  و فناوری برتر استان مرکزی شرکت پتروشیمی شازند به عنوان واحد پژوهشی برتر در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ انتخاب شد.

به گزارش مثبت بورس؛ مراسم تقدیر از واحدهای دارای پژوهش و فناوری برتر استان مرکزی در روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ در سالن الغدیر استانداری برگزار شد .

طی این مراسم مخلص‌الائمه استاندار مرکزی ضمن اعلام ظرفیت‌های بالای استان در امر تحقیق و توسعه و ظرفیت‌های خوب دیده شده در قانون جهش تولید دانش بنیان در خصوص جبران هزینه‌های حوزه R&D از طریق کسر از مالیات شرکت‌ها، اجرای این قانون را تضمین و شرکت‌ها را برای استفاده از ظرفیت‌های این قانون ترغیب کردند.

بعلاوه ایشان با توجه به کاهش پیش‌بینی‌پذیری آینده وجود انواع عدم قطعیت‌ها از جمله عدم قطعیت در وضعیت، در تأثیر و در پاسخ را گوشزد کرده، عنوان نمودند که راه‌کار افزایش ظرفیت برای ورود به آینده‌ای اینچنین، افزایش فعالیت‌های تحقیق و توسعه است.

همچنین مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیر حوزه تجاری‌سازی دانشگاه اراک و رئیس اتاق صنعت، معدن و تجارت استان نیز سخنانی ایراد کرده و به ضرورت افزایش هزینه‌کرد در حوزه تحقیق و توسعه در کشور که در حال حاضر ۲/۵ % GDP در مقابل ۸ % GDP در جهان است اشاره شد.

در ادامه از ۱۲ واحد استان مرکزی به عنوان واحدهای برتر تحقیق و توسعه با اعطای لوح توسط استاندار محترم تقدیر شد.

با عنایت به عدم برگزاری این مراسم در سال گذشته لوح تقدیر واحدهای برتر سال گذشته نیز در این مراسم اعطا شد.

شرکت معظم پتروشیمی شازند بر اساس داوری و ارزیابی حائز شرایط به عنوان واحد پژوهشی برتر طی هر دو سال بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از