اگر کارگر نباشد اقتصاد مقاومتی بی معنی خواهد بود

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با تاکید بر اینکه کارگران ستون فقرات تولید کشور هستند یادآور شد: اگر کارگر نباشد رکن اصلی که همان تولید است خاصیت خود را از دست خواهد داد، اقتصاد مقاومتی بی معنی خواهد بود و این کارگر است که در کنار سایر منابع انسانی میتواند با خلاقیت، نوآوری و تلاش، کشور را در ریل موفقیت قرار دIهد.

به گزارش مثبت بورس؛ به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر، عصر دیروز سی و چهارمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان تهران، با حضورعلیرضا فخاری استاندار تهران، سید عباس جوهری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران‌ ، حامد ویسکرمی مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و جمعی از مسئولان، کارفرمایان و کارگران پایتخت در سالن همایش های شرکت ساپکو برگزار شد.

در ابتدای برگزاری این جشنواره، حامد ویسکرمی مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته کار و کارگر و تقدیراز فعالان این حوزه با اشاره به روایت پیامبر مکرم اسلام(ص) در خصوص اینکه اگر کسى براى تأمین هزینه خانواده‌اش و پدر و مادرش تلاش کند، همانند مجاهدِ در راه خداست بیان کرد: اگر این تمثیل را موشکافانه بنگریم درمیابیم که اگر کار و تلاش به منزله تامین نیازهای مردم منجر شود گامی بالاتر و باارزش تر است ضمن آنکه اگر با نگاهی فراتر نیز بنگریم می توان دریافت که اگراین چنین فعالیت ها بر مدار رونق و افزایش تولید باشد و به حدی برسد که کشور به خودکفایی و استقلال برسد قطعاً جایگاهی مضاعف تر خواهد داشت.

وی خطاب به جامعه کارگری کشور افزود: زمانیکه شما کارگران در مسیر تامین استقلال اقتصادی کشور گام برمیدارید این بدان معناست که تک تک شما در حال تولید قدرت ملی و بین المللی هستید و این ارزش و اهمیت کارگران است که تبعات آن همان اثرات وسیعی است که ما در پیشرفت های کشور در تمام مقاطع می بینیم.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با تاکید بر اینکه کارگران ستون فقرات تولید کشور هستند یادآور شد: اگر کارگر نباشد رکن اصلی که همان تولید است خاصیت خود را از دست خواهد داد، اگر کارگر نباشد اقتصاد مقاومتی بی معنی خواهد بود و این کارگر است که در کنار سایر منابع انسانی همچون کارفرماها میتواند با خلاقیت، نوآوری و تلاش، کشور را در ریل موفقیت قرار داده و منجر به بهبود وضعیت تولید و حضور موثر در بازارهای رقابتی را عملیاتی کند.

 

وی اضافه کرد: قطعا وجود چنین افراد موثر در حوزه اقتصاد میتواند از هرگونه خروج ارزجلوگیری کرده و به توسعه صادرات منجرشود که این موضوع در اشکال مختلف و در قالب اقتصاد مقاومتی بارها عیان شد، بطوریکه طی سالهایی که کشور دچار تحریم های مغرضانه غرب بوده و هست با تلاشهای این عناصر مهم اقتصاد کشور در مسیر رشد و بالندگی قرار گرفته و این توسعه همچنان نمایان است.

ویسکرمی در تشریح جزییات این جشنواره تصریح کرد: ما در این دوره برگزاری جشنواره تعداد ۱۸۷۱ طرح را بعنوان کاندیدای عنوان برتر توسط کارفرمایان، مدیران و کارگران ثبت نام کرده و پس از ده ها داوری انجام شده و بازدیدهای میدانی ۴۰ کارگر شامل چهارکارگر نمونه و ۸ گروه کاری برتر انتخاب شدند و در کنارآن ۵ کارفرمای برتر در سطح استان نیز حائز رتبه شدند.

وی شاخص های انتخاب را خلاقیت و نوآوری در محصول تولیدی، خطوط تولیدی، اصلاح ساختار تولیدی در سطوح مختلف اقتصادی، ارز آوری در توسعه صادرات، توجه به رعایت حقوق کارگران و اهتمام بر رعایت قانون کار برشمرد.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران الگوسازی در جامعه  بخصوص در عرصه کار و تولید را یک مسئله مهم عنوان کرد و گفت: هدف اصلی برگزاری چنین جشنواره هایی در سطح استانی و ملی توجه به موضوع فرهنگ کار و ارتقای آن در سطح جامعه کار و تولید است از این رو برای نخستین بار در این جشنواره تصمیم گرفته شد تا افراد برتر در حوزه های بهداشت کار نیز مورد بررسی قرار گرفته و معرفی شوند.

ویسکرمی با بیان اینکه ۱۳۱ هزار فرصت شغلی در سال گذشته ایجاد شد افزود: در حال حاضر دوهزار و ۳۰۰ تشکل کارگری و کارفرمایی صنفی در استان تهران فعالیت دارند که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته و بالغ بر ۳۵هزار مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی استان در جهتارتقای سطح ایمنی کار صورت گرفته که خروجی آن کاهش ۲۰درصدی حوادث ناشی از کار نسبت به سال گذشته بوده است.

وی در پایان تاکید کرد که قطعا ما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و در تلاشیم تا در جهت ارتقای سطح ایمنی و بهداشت کار اقدامات موثرتری را انجام دهیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x