شرایط صدور مجوز تأسیس شرکت کارگزاری اعلام شد + جزییات

سازمان بورس شرایط صدور مجوز تأسیس شرکت کارگزاری با مواری مانند سرمایه حداقل ۱۰۰ میلیارد تومانی را اعلام کرد و متقاضیان می توانند از ۲۲ خرداد اقدام کنند.

به گزارش مثبت بورس؛ سازمان بورس با انتشار فراخوانی برای صدور مجوز تأسیس شرکت کارگزاری اعلام کرد: به موجب اختیارات حاصله از بندهای ۲ و ۶ مادۀ ۷ قانون بازار اوراق بهادار و به منظور توسعه و تقویت جایگاه نهادهای مالی و ارائه خدمات بهتر به سرمایه گذاران با توجه به تقاضای فعالان ، دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری (پیوست شماره ۱ فراخوان) در ۱۰ خرداد تصویب شد.

کلیه متقاضیان تأسیس شرکت کارگزاری می توانند درخواست‌ها را بر اساس این دستورالعمل به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند تا در صورت کامل بودن مدارک ، بررسی شود. در این میان اطمینان از واجد شرایط بودن بر اساس مفادی از قبیل تامین حداقل سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی و کسب حداقل امتیازات بر اساس بند ۴-۵ ماده ۵ و پیوست‌های شماره ۴ و ۵ دستورالعمل و سایر مفاد دستورالعمل ، اهمیت دارد.

کارمزد بررسی تقاضای تاسیس کارگزاری بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار به همراه مدارک دریافت خواهد شد. مبلغ واریزی هیچ گونه حقی ایجاد نمی‌کند و عودت داده نخواهد شد.

فرم های مورد نیاز جهت درخواست مجوز تأسیس شرکت کارگزاری:

متقاضیان تأسیس شرکت کارگزاری باید فرم های زیر را به همراه کلیۀ مدارک مندرج در دستورالعمل به صورت تایپ شده و مهر و امضا شده ارسال کنند:

  1. فرم تقاضای صدور مجوز تاسیس کارگزاری(پیوست شماره ۲ فراخوان)
  2. فرم مشخصات متقاضی سهامداری حقوقی (پیوست شماره ۳ فراخوان)
  3. فرم مشخصات متقاضی سهامداری حقیقی (پیوست شماره ۴ فراخوان)
  4. اساسنامه نمونه (پیوست شماره ۵ فراخوان)

 مهلت ارسال مدارک:

متقاضیان تأسیس شرکت کارگزاری از ۲۲ خرداد می‌توانند درخواست و مدارک را به دبیرخانه سازمان بورس (مدیریت نظارت برکارگزاران – اداره امور کارگزاران) به آدرس میدان ونک، خیابان ملا صدرا، پلاک ۱۳ ارسال کنند.

سایر موارد:

۱. متقاضیان تأسیس شرکت کارگزاری به منظور ارتباط با سازمان باید نماینده خود را از طریق فرم تقاضای صدور مجوز تاسیس شرکت کارگزاری به سازمان معرفی کنند. کلیه مکاتبات سازمان با نماینده انجام خواهد شد و ابلاغ به نماینده به منزله ابلاغ به کلیه متقاضیان است.

۲. متقاضیانی که قبل از ۲۲ خرداد تقاضای تاسیس را ارسال کرده اند، باید برابر مفاد دستورالعمل نسبت به تکمیل و ارسال فرم ها و مدارک مربوطه اقدام کنند. تقاضا و مدارک ارسالی قبل از تاریخ مذکور کان لم یکن تلقی می شود.

۳. ارسال تقاضای تاسیس کارگزاری، هیچ گونه حقی را برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x