لیست نجومی بگیران منتشر شد؛ شستا ماله کشی کرد

طی روز‌های گذشته لیستی از حقوق‌های نجومی مشاوران هلدینگ شستا در فضای مجازی منتشر شده که واکنش‌های زیادی به همراه داشته است.

به گزارش مثبت بورس؛ طی چند روز گذشته لیستی از حقوق‌های نجومی مشاوران شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد مشاوران مدیر عامل این شرکت حقوق‌های نامتعارف دریافت می‌کنند و ادعا شده است این مشاوران هیچ اقدام مثبتی انجام نمی‌دهند و بعضا بدون کار هستند و یا اصلا در شرکت شستا حاضر نمی شوند.

توضیحات شستا درباره لیست منتشر شده حقوق‌های نجومی مشاوران این شرکت در فضای مجازی

انتشار این لیست واکنش‌های زیادی از مردم و مسئولان را به همراه داشته است.

در یکی از واکنش ها احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی خواستار پاسخگویی وی در مورد پرداخت‌های نامتعارف به برخی از مدیران مجموعه شستا شد.

در این نامه آمده است: “لیست منتشر شده نشان می‌دهد که افراد خاصی در مجموعه مدیریتی شستا تحت عنوان‌های مشاور و دستیار به کار گمارده شده‌اند و بدون استحقاق، دریافتی‌های هنگفت دارند.

دستور فرمایید مستند قانونی این پرداخت‌ها، دلیل به کارگیری، میزان و نحوه کارکرد به‌کارگرفته‌شدگان سریعاً به این سازمان مردم‌نهاد گزارش شود. ضمناً فهرست اقدامات اداری برای به کارگیری آنان متناسب با عنوان اعطایی را اعلام بفرمایید، به نحوی که معلوم شود تاریخ این اقدامات واقعی است.”

همچنین دیده بان شفافیت و عدالت از دفتر رضوانی فر مدیرعامل شستا خواستار توضیح درباره این لیست شده است.

رضوانی فر مدیر عامل شستا با ارسال نامه ای به احمد توکلی درباره اسامی و ادعا های مطرح شده در لیست پاسخ داد.

در نامه رضوانی فر آمده است:”در لیست مذکور نام برخی افراد آورده شده که هیچگونه ارتباط استخدامی و دریافت حقوق از شستا ندارند.

در لیست مزبور سعی شده است آن گونه القا شود که افراد لیست در محل کار خود حضور ندارند و یا کار سازمانی مشخصی بر عهده ندارند که در ذیل به کذب و خلاف واقع بودن مطالب درج شده اشاره می‌شود:

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

توضیحات

۱

مهدی نوراحمدی

مهدی نوراحمدی دارای مدرک دکترای مدیریت قراردادهای بین المللی نفت وگاز و کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه امام صادق علیه السلام با ۱۷ سال سابقه کار و قریب ۱۵ سال سابقه مدیریتی در مراکز دانشگاهی (۳ سال هیأت علمی دانشکده اقتصاد و مدیر امور آموزشی دانشگاه امام صادق علیه السلام) و هلدینگ‌ها و شرکت‌های نفتی (بیش از ۱۱ سال مشتمل بر عناوینی همچون مدیر برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، عضو هیأت مدیره شرکت خدمات حفاری سروک کیش، عضو هیأت مدیره شرکت پتروشیمی فسا، مدیرعامل و عضو هیأت مدیره موسسه مطالعات انرژی سبحان)، از ۱۱/۱۰/۱۳۹۷ با سمت مدیر حوزه مدیریت فعالیت دارند که وظایف ایشان کاملا تعریف شده است و ادعای “تهیه پاورپوینت برای مدیرعامل” به عنوان شرح وظیفه دون شأن ایشان می‌باشد. بنابراین مطالب منتشر شده کاملا خلاف واقع و کذب محض است.

۲

میثم دامدیده

نام صحیح ایشان، میثم دامیده است. نامبرده از ۰۱/۰۳/۱۳۹۹ با سمت مشاور پارلمانی مدیرعامل مشغول شده و کلیه امور پارلمانی شستا و هماهنگی‌ها با معاونت پارلمانی وزارتخانه و مجلس شورای اسلامی طبق شرح وظایف مربوط توسط ایشان صورت می‌گیرد. هرچند نامبرده وقت و انرژی بسیار بیشتری در شستا صرف می‌کند، لیکن قرارداد ایشان، قرارداد ۶۰ ساعتی منطبق بر قانون و دستورالعملهای مربوط در شستا می‌باشد. حضور ایشان در شستا بسیار بیشتر از ۶۰ ساعت ذکر شده در قرارداد است و به ایشان بابت حضور مازاد، هیچ پرداختی صورت نمی‌گیرد. با توجه به نوع فعالیت ایشان، بخش زیادی از فعالیتهای وی در رفت و آمد به مجلس شورای اسلامی و هماهنگی با معاونت پارلمانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صرف می شود و کمترین بررسی میدانی حجم وقت‌گذاری ایشان را اثبات می‌کند. لذا مطالب منتشره در خصوص ایشان کذب محض است.

۳

مهدی خراسانی

سید مهدی خراسانی با دکترای روابط بین الملل و با سابقه کاری سه سال مدیرعاملی شرکت سفر کارت ملی، بیش از ۱۲ سال کارشناس ارشد مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام و ۵ سال مدیر حوزه ریاست گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی از تاریخ ۰۱/۰۹/۱۳۹۹ با عنوان کارشناس اداری و منابع انسانی در حوزه مدیریت مدیرعامل مشغول به کار شده است. در ضمن ایشان مشاور حوزه ریاست شستا نیست و مطالب منتشره در خصوص ایشان کذب محض و خلاف واقع است.

۴

محمد الله خواه

نام صحیح ایشان، مهدی الله خواه است. نامبرده با سمت کارشناس بازرسی به صورت تمام وقت در بازرسی شستا مشغول به انجام وظیفه می‌باشد. لازم به ذکر است ایجاد و تقویت بخش بازرسی با هماهنگی سازمان بازرسی کل کشور در جهت نظارت بر عملکرد و پیگیری  پرونده‌های سازمان بازرسی در شرکت‌ها صورت گرفته است. لذا درج عنوان “بدون حضور و بدون شغل” به عنوان شرح وظیفه برای ایشان کذب محض است.

۵

مهدی یاراحمدی

نام صحیح ایشان، علی یاراحمدی است. نامبرده کارشناس تمام وقت بازرسی می‌باشد. در ضمن، ایشان از شرکت کربن ایران به شستا مأمور شده اند. لازم به ذکر است ایجاد و تقویت بخش بازرسی با هماهنگی سازمان بازرسی کل کشور در جهت نظارت بر عملکرد و پیگیری  پرونده‌های سازمان بازرسی در شرکت‌ها صورت گرفته است. لذا درج عنوان “بدون حضور و بدون شغل” به عنوان شرح وظیفه برای ایشان کذب محض است.

۶

فرهنگ فصیحی

سید فرهنگ فصیحی با مدرک دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه امیرکبیر، از نخبگان شناخته شده در امور دانش بنیان و فناوری‌های نوین هستند. نامبرده از تاریخ ۲۶/۰۵/۱۳۹۹ تا ۳۰/۰۹/۱۳۹۹ در شستا با عنوان مشاور مدیرعامل در امور نوآوری و اقتصاد دانش بنیان مشغول به کار شد که به دلیل مخالفت وزارت نفت با مأموریت ایشان، با شستا قطع همکاری نموده و به وزارت نفت بازگشت. مؤکدًا تصریح می‌شود که علی‌رغم زحماتی که ایشان در شستا متقبل شدند، هیچ پرداختی هم به ایشان صورت نگرفته است و مطالب منتشره در خصوص ایشان کذب محض است.

۷

مجید دبیریان

ایشان از ۲۷/۱۱/۱۳۹۹ با عنوان دستیار ویژه مدیرعامل در امور استانها و سرمایه‌گذاری شستا مشغول به کار شده‌اند و علاوه بر مسائل مربوط به استانها، پروژه‌ها و شرکت‌ها، امور مربوط به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شرکت‌های تابعه شستا را نیز پیگیری می‌کنند و لذا شرح وظیفه “بدون مسئولیت و حضور نامنظم” کذب محض است.

۸

محمد کبیری

ایشان معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند.

۹

مریم جمشیدی

ایشان مشاور رسانه‌ای شرکت شیمی دارویی داروپخش است و امور مربوط به روابط عمومی آن شرکت را نیز بر عهده دارد. نامبرده هیچ گونه رابطه و قرارداد همکاری تحت هیچ عنوان با شستا نداشته و تبعا هیچ پرداختی هم به ایشان صورت نگرفته است. بنابراین ایشان به هیچ وجه مشاور رسانه‌ای شستا نبوده است. لذا مطالب منتشره در خصوص ایشان کذب محض است.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x