قیمت‌گذاری خوراک پتروشیمی‌ها با ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی

دبیر کل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: نرخ خوراک پتروشیمی‌ها با ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه می‌شود.

به گزارش مثبت بورس؛ پایان سال گذشته قیمت‌گذاری خوراک پتروشیمی‌ها به عنوان یکی از مهمترین موضوعات مورد توجه قرار گرفت. زیرا این صنعت نقش مهمی در تامین ارز مورد نیاز کشور دارد و محصولات پتروشیمی حدود ۴۰ درصد از صادرات غیر نفتی را به خود اختصاص می‌دهند.

از سوی دیگر، بزرگترین صنعت بورسی در ایران صنعت پتروشیمی است که حدود ۶۰ درصد از بازار سرمایه را شامل می شود و هر تغییری در قیمت خوراک و یا محصولات آن می تواند بورس را با نوسان همراه کند.

از همین رو، توجه به پارامترهای اثرگذار بر صنعت پتروشیمی بسیار مهم است و به همین دلیل نیز سقف قیمت نرخ خوراک گاز از لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ حذف شد تا با توجه به قیمت‌های محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی، حیات این صنعت در ایران پایدار باشد.

با این حال برای حمایت از صنایع تکمیلی صنعت پتروشیمی، عرضه محصولات این صنعت در بورس نیز با قیمت ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی انجام می‌شود.

احمد مهدوی ابهری، دبیر کل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به اینکه محصولات پتروشیمی در بورس با ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه می‌شود، گفت: همچنین خوراک پتروشیمی‌ها چه به صورت مایع و گاز با نرخ ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه خواهد شد.

وی تاکید کرد: مانند روال گذشته، ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی نیز بر اساس نرخ بازار مبادله طلا و ارز عرضه می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x