پوکر بورس؛ روز خوب سهم‌های معدنی و فلزات

امروز «کگل»، «کچاد» و «فملی» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند.

به گزارش مثبت بورس؛ در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد ۵ هزار و ۵۱۹ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۵۲۰ واحد رسید تا برای چهارمین روز پیاپی رشد کند و هفته را صعودی آغاز کند.

شاخص هم وزن نیز ۲ هزار و ۹۶۷ واحد نزول کرد و در سطح ۴۱۴ هزار و ۹۰۳ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۶۰ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۵۵۳ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار 

امروز «کگل»، «کچاد» و «فملی» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. علاوه بر این، اغلب نمادهای معدنی گروه استخراج کانه‌های فلزی و گروه فلزات اساسی رشد قیمت داشتند. از جمله این نمادها می‌توان کگهر، ومعادن، کنور، فولاد، هرمز، فجر، فسپا، میدکو، فخوز و فگستر را نام برد.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شپنا صدرنشین است و فملی و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز کزغال، فگستر و ذوب پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

خروج پول حقیقی

در اولین روز هفته باز هم شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم و ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی ۱۰۹ میلیارد تومان بود که نسبت به روز چهارشنبه ۷۴ درصد کاهش یافته است. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام ذوب (ذوب آهن اصفهان) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن ۲۴ میلیارد تومان بود. پس از ذوب، وگردش (بانک گردشگری) و وپاسار (بانک پاسارگاد) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

بورس

افت ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۹ هزار و ۸۲۲ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌چهارشنبه ۷۰ درصد افزایش یافته است. البته از این میزان حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان به معاملات اوراق مشارکت اختصاص داشته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت ۷ درصدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم ۳ هزار و ۸۲۱ میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز چهارشنبه ۱۸۱ درصد افزایش یافت و در رقم ۱۹۷ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۹ درصد افزایش یافت و ۳ هزار و ۴۴۶ میلیارد تومان شد.

شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان (با نماد معاملاتی فگستر) با صف‌ خرید ۱۲۳ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از فگستر، کچاد (شرکت معدنی چادرملو) و فجر (فولاد امیرکبیر کاشان) بیشترین صف خرید را داشت.

بیشترین صف فروش نیز به کویر (فولاد کویر)  تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۱۳۴ میلیارد تومانی داشت. پس از کویر، سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) و بنو (بیمه تجارت نو) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x