کدام پتروشیمی بیشترین ارزش بازار “فارس” را از آن خود کرد

یشترین میزان سرمایه‌گذاری در بورس صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس متعلق به بخش «محصولات شیمیایی» بوده و شاهد رشد ۲۰ درصدی سرمایه‌گذاری در بخش پذیرفته‌شده در بورس بوده‌ایم.

به گزارش مثبت بورس؛ شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در گزارش فعالیت ماهانه خود منتهی به شهریورماه سال جاری، مجموع سرمایه‌گذاری‌های خود در بخش‌های «پذیرفته‌شده در بورس» و «خارج از بورس» را مبلغی بالغ‌بر ۲۴۸،۹۲۵ میلیارد ریال به ثبت رسانده که این مبلغ در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد افزایش را در پی داشته است.

فارس” در شهریورماه سال ۱۴۰۰ عمده‌ترین میزان سرمایه‌گذاری را در حوزه «خارج از بورس» با مبلغ ۱۸۶،۰۰۲ میلیارد ریال به همراه داشته که بیشترین سهم را در این بخش «واسطه‌گری‌های مالی و پولی» با ۹۶،۳۰۳ میلیارد ریال به نام خود ثبت کرده و جایگاه بعدی را نیز بخش «مواد و محصولات شیمیایی» با ۸۷،۸۴۲ میلیارد ریال از آن خودکرده، همچنین بخش سرمایه‌گذاری خارج از بورس نسبت به سال گذشته ۷ درصد افزایش را مشاهده کرده است.

فارس” طی این دوره و در بخش «پذیرفته‌شده در بورس» میزان سرمایه‌گذاری خود را مبلغی بالغ‌بر ۶۲،۹۲۳ میلیارد ریال گزارش کرده که ارزش بازار این سرمایه‌گذاری برابر با ۲،۴۵۸،۱۳۹ میلیارد ریال ثبت‌شده، بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در بورس متعلق به بخش «محصولات شیمیایی» با سرمایه‌گذاری ۵۶،۹۳۵ میلیارد ریالی بوده و در ادامه نیز شاهد رشد ۲۰ درصدی سرمایه‌گذاری در بخش پذیرفته‌شده در بورس هستیم.

بر پایه این گزارش، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در شهریورماه میزان ارزش بازار خود را در بخش سرمایه‌گذاری‌های پذیرفته‌شده در بورس مبلغی بالغ‌بر ۲،۴۵۸،۱۳۹ میلیارد ریال به ثبت رسانده که در مقایسه با سال گذشته ۸۵ درصد افزایش را تجربه کرده و همچنین بیشترین میزان ارزش بازار را محصولات شیمیایی به نام خودکرده و در نمودار زیر میزان سرمایه‌گذاری در بخش «پذیرفته‌شده در بورس» شهریورماه سال ۱۴۰۰ را مشاهده می‌کنیم.

بیشترین ارزش بازار صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در شهریورماه ۱۴۰۰ مربوط به شرکت پتروشیمی پارس با ۷۰۵،۶۵۰ میلیارد ریال بوده و پتروشیمی نوری نیز در جایگاهی بعدی با ۶۷۸،۷۹۷ میلیارد ریال قرار دارد، “فارس” با سرمایه ثبت‌شده ۲۸۷,۰۰۰ میلیارد ریال طی عملکرد ۳ ماهه سال مالی منتهی به خردادماه سال ۱۴۰۱ از محل سود سهام محقق شده ۲۵,۶۵۰ میلیارد ریال درآمد داشته و شرکت در انتهای شهریورماه چندین شرکت با بهای تمام‌شده ۶۲,۹۲۳ میلیارد ریال در پرتفوی بورسی خود داشته که با رشد ۳,۸۰۷ درصدی همراه بوده است.

لازم به ذکر است که عمده‌ترین و پر فرو‌ش‌ترین محصولات داخلی و صادراتی این سرمایه‌گذاری مربوط به «برش سنگین، پروپان، استایرن منومر و …» بوده که «برش سنگین» و «پروپان» بیشترین مقدار فروش در بازار صادراتی را از آن خود کرده‌اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x