CNG گران نشده و گران هم نمی شود

رئیس هیئت مدیره انجمن CNG کشور با بیان این که مصرف گاز LPG غیر قانونی است، تاکید کرد که برنامه‌ای برای گران شدن CNG نداریم.

محسن جوهری رئیس هیئت مدیره انجمن CNG کشور در گفتگو با مثبت بورس درباره گران شدن گاز مورد مصرف خودروها گفت: گاز CNG گران نشده و برنامه‌ای هم برای گران شدن وجود ندارد و موضوع مطرح شده مربوط به LPG بود و در حال حاضر عرضه قانونی LPG برای خودروها نداریم و آن چه عرضه می‌شود به صورت غیر قانونی و غیر رسمی است.

وی افزود: دولت با سامانه‌ها در حال ساماندهی است و طبیعتا عرضه خارج از سامانه کاهش یابد و قیمت LPG برای خودروها افزایش یافته ولی قرار نیست CNG گران شود و دولت در پی تهیه بسته‌هایی است که از مصرف کنندگان حمایت شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن CNG کشور با بیان این که CNG به کاهش آلایندگی هوا کمک کرده و منافع ملی کشور را نیز تامین می‌کند، گفت: دولت برای LPG خودروها برنامه داشت ولی مصرف این گاز بر اساس منافع ملی نیست و امروز سوخت ارزان CNG را داریم و مزیت نسبی استفاده از این گاز است و با توجه به تحریم‌ها نیز به راحتی می‌توانیم LPG مازاد را صادر کنیم ولی یکسری از خودروها به دلیل عرضه خارج از سامانه به صورت غیر رسمی به LPG تبدیل شدند و مشکلات زیادی نیز ایجاد کردند.

وی ادامه داد: هر از گاهی عرضه این جایگاه‌ها دچار آتش سوری می‌شود و مشکلاتی نیز برای مردم ایجاد می‌کند و توصیه می‌کنیم مردم از CNG استفاده کنند که ارزان است و به کاهش آلایندگی کمک می‌کند.

جوهری همچنین با اشاره به یک مصوبه در شورای اقتصاد، افزود: کسانی که خودروی LPG دارند، می‌توانند به صورت رایگان خودروهای خود را دوگانه سوز کنند و بر اساس این مصوبه قرار بود مخازن تاکسی‌ها به صورت رایگان عوض شود و تاکسی‌ها منتظر هستند این کار اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: بنزین سوزها و خودروهای عمومی هم می‌توانند به صورت رایگان به دوگانه سوز تبدیل شوند.

رئیس هیئت مدیره انجمن CNG کشور در پایان خاطرنشان کرد که درصدی از ظرفیت جایگاه‌های CNG بلا استفاده است و هیچ نگرانی نیز وجود ندارد و در برخی شهرها ۷۰ درصد ظرفیت‌ها خالی است

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x