ادامه یکه تازی تورم در کشور نازی ها

آمارهای اداره آمار فدرال (دستاتیس) نشان می‌دهد که تورم سالانه آلمان همچنان دورقمی بوده و به ۱۰.۹ درصد در ماه سپتامبر رسیده است.

به گزارش مثبت بورس؛ از راشاتودی، آمارهای اداره آمار فدرال (دستاتیس) نشان می‌دهد که تورم سالانه آلمان همچنان دورقمی بوده و به ۱۰.۹ درصد در ماه سپتامبر رسیده است. این رقم در ماه اوت ۸.۸ درصد بود.

گئورگ تیل، رئیس Destatis، گفت که نرخ تورم از زمان اتحاد مجدد آلمان به بالاترین حد خود رسیده است و دلیل اصلی تورم بالا را افزایش شدید قیمت محصولات انرژی و همچنین هزینه‌های مواد غذایی عنوان کرد.

وی گفت که پایان دوره تخفیف سوخت و در دسترس بودن بلیط ۹ یورو نیز افزایش قیمت‌ها را در ماه سپتامبر تسریع کرد.

این گزارش حاکی از آن است که قیمت مصرف کننده در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل به میزان قابل توجهی ۱.۹ درصد افزایش یافته و همچنین نشان داد که قیمت محصولات انرژی علیرغم اقدامات کمکی نسبت به سال قبل ۴۳.۹ درصد افزایش یافته است. این افزایش قیمت به ویژه برای انرژی خانگی قابل مشاهده بوده، بطوریکه قیمت نفت بیش از دو برابر و قیمت گاز طبیعی ۹۵.۱ درصد افزایش یافته است.

ماه گذشته، دولت آلمان با یک بسته ۲۰۰ میلیارد یورویی (۱۹۴ میلیارد دلاری) موافقت کرد تا “کاهش هزینه‌های فزاینده انرژی و پیامدهای آن برای مصرف کنندگان و مشاغل را کاهش دهد. بر اساس این طرح که با استقراض جدید تامین مالی خواهد شد، برلین یک ترمز قیمت اضطراری برای گاز و برق ایجاد خواهد کرد. همچنین برای جلوگیری از افزایش بیشتر قیمت، مالیات برنامه ریزی شده گاز بر مصرف کنندگان را لغو می‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x