خان دوم برای عرضه سهام “تپسی” / آماده باش سهامداران حرفه ای

عرضه اولیه تپسی دو مرحله دارد ابتدا کشف قیمت بعد از آن افزایش سرمایه است. در این مرحله از عرضه اولیه تپسی به علاوه صندوق‌ها، سهامداران حرفه‌ای نیز می‌توانند، در این پذیره‌نویسی شرکت کنند.

به گزارش مثبت بورس؛  سرانجام موعد معاملات “تپسی” هم رسید ، این استارتاپ با ورود خود یک صنعت جدید به بازار سهام اضافه می کند. در فاز اول عرضه ۵ درصد از سهام “تپسی” با قیمت ۹۳۹ تومان و ارزش بازار یک هزار و ۹۹ میلیارد تومان به صندوق‌ها تخصیص پیدا کرد.

این شرکت سپس برای افزایش سرمایه ۱۱۰ درصدی متوقف شد و پس از انجام افزایش سرمایه توسط صندوق ها و سهامداران حرفه‌ای که از طریق کارگزاری‌ها احراز هویت شده اند قابلیت معامله پیدا می‌کند.

میترا عظیمی، مدیرمالی شرکت تپسی با اعلام این خبر عنوان کرد: شرکت تپسی در ۶ ماهه ابتدای سال درآمدی تقریبا برابر با سال قبل را محقق کرده است که نمایانگر مسیر صعودی این شرکت است. همچنین تپسی توانسته است تمام تعهدات خود را عملی کند. شرکت تپسی از خردادماه وارد بازار سهام شد و در این مدت توسعه جغرافیایی صورت داده چراکه سال قبل تنها ۱۴ شهر سرویس‌دهی تپسی را داشته‌اند، اما حالا این میزان به دوبرابر افزایش یافته است.

وی درباره مبلغ عایدی از عرضه اولیه سهام شرکت چنین گفت: مبلغ حاصل از عرضه اولیه به صورت کامل توسط سهامداران وارد شرکت شد که صرف توسعه “تپسی” شده است. از طرفی طرح‌های توسعه‌ای منجر به درآمد خوب شرکت تپسی در نیمه اول سال شده است، یکی از دلایل عرضه اولیه و ورود به بازار سهام نیز همین تامین مالی برای توسعه بوده است. همچنین گسترش جغرافیایی و عمق بخشی به بازار از برنامه‌ها و طرح‌های شرکت است.

وی افزود: این اقدامات و طرح‌ها منجر به درآمد ۶۸۰ میلیارد تومانی می‌شود، با برنامه ریز‌ی‌های فعلی تا به حال ۱۰۲ درصد از بودجه عملیاتی محقق شده است. بنابراین درآمد پیش‌بنی شده، دست‌یافتنی به نظر می‌رسد.

تپسی در چند مرحله عرضه شد؟

عظیمی درباره نحوه بورسی شدن تپسی تشریح کرد: عرضه اولیه شرکت دو مرحله ای بود. در مرحله اول ۵ درصد سهام برای صندوق‌ها و کشف قیمت عرضه شد و مرحله دوم از طریق افزایش سرمایه به روش سلب حق تقدم صورت می‌گیرد که دوشنبه هفته بعد انجام می‌شود.

باید گفت منابع حاصل از مرحله دوم عرضه صرف افزایش سرمایه می‎شود. نتایج مجمع برای افزایش سرمایه در سایت کدال ارائه شده و میزان آن ۱۱۰ درصد است. سرمایه شرکت پس از این اقدامات از ۱۱۷ میلیارد تومان به ۲۴۶ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

چه کسانی می‌توانند عرضه اولیه تپسی را بخرند؟

وی در پایان گفت: نماد تپسی شنبه باز و روز دوشنبه پذیره‌نویسی آن در فرابورس انجام می‌شود. این مرحله نیز در ادامه عرضه اولیه سهام شرکت تپسی است. عرضه اولیه تپسی دو مرحله دارد. ابتدا کشف قیمت و بعد از آن افزایش سرمایه است. در این مرحله از عرضه اولیه تپسی به علاوه صندوق‌ها، سهامداران حرفه‌ای نیز می‌توانند در این پذیره‌نویسی شرکت کنند.

منبع:بورس نیوز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x