واکنش انجمن کارفرمایی پتروشیمی‌ها به خاندوزی

به دنبال صحبت های وزیر اقتصاد در رابطه با برگزاری جلسات متعدد با پتروشیمی ها در خصوص نرخ خوراک پتروشیمی‌ها دبیر انجمن کارفرمایی پتروشیمی نامه ای سرگشاده به وزیراقصاد نوشت.

به گزارش مثبت بورس؛ مطرح شدن افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها از سوی وزارت اقتصاد چالش‌های فراوانی به دنبال داشت و بسیاری به این موضع به صورت مثبت و منفی واکنش نشان دادند؛ از نمایندگان مجلس گرفته تا کارشناسان اقتصادی برخی آن را مثبت و عده‌ای چنین اقدامی را دال بر شکست پتروشیمی‌ها دانستند، اما روز گذشته دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، از ارسال نامه‌ای به وزیر اقتصاد درباره افزایش غیرکارشناسی قیمت خوراک پتروشیمی‌ها خبر داد.

به گفته ابهری، ما در این نامه صراحتاً به آقای خاندوزی اعلام کردیم، پیرو مصاحبه شما در تاریخ ۱۳ تیر امسال، علی رغم هشدارهای فراوان انجمن درباره آثار سو این نوع از نرخ گذاری، وزارت نفت هیچ جلسه کارشناسی و تخصصی با این انجمن و پتروشیمی‌ها برای تعیین نرخ خوراک برگزار نکرده است و با استناد به صحبت‌های وزیر اقتصاد مبنی بر احتمال اصلاح مصوبه نرخ گذاری خوراک پتروشیمی‌ها در کمیسیون اقتصادی دولت از ایشان تقاضای جلسه کارشناسی نمودیم.

مهدوی ابهری اضافه کرد: در این نامه هم تاکید شده باید فرمول به جای عدد برای نرخ گذاری خوراک مبنا قرار گیرد و پیشنهادات تخصصی خود را درباره این نوع نرخ گذاری برای وزیر اقتصاد ارسال نموده است.

حالا باید دید با این واکنش از سوی دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی آیا ممکن است وزارت اقتصاد و دولت از موضع خود کوتاه بیایند و مبنای جدیدی برای قیمت‌ها در نظر بگیرند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x