وعده پرداخت ۲۰۰هزار وام نهضت ملی مسکن تا شهریور ۱۴۰۲

در حالی بانک مسکن به ۳۰.۸درصد تعهدات وام نهضت ملی مسکن در سال اول عمل کرده که سرپرست این بانک وعده پرداخت تسهیلات به ۲۰۰هزار واحد را در سال جدید داده است.

به گزارش مثبت بورس؛ علی عسکری سرپرست بانک مسکن اظهار کرد: سال گذشته تعهد بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن حدود ۶۳ هزار میلیارد تومان بود، این میزان برای سال جدید حدود ۸۱ هزار میلیارد تومان است که با احتساب تورم در این میزان حدود ۲۰۰ هزار واحد برای هر سال می‌رسد.

وی افزود: امیدواریم بانک مسکن با تمهیداتی بتواند متناسب با آورده مردم بتواند کنار سایر عوامل ساخت و تولید نهضت ملی مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن گام بردارد و به تعهدات خود در تولید مسکن جامه عمل بپوشاند.

وی یادآور شد: علاوه بر بانک مسکن سایر بانک‌ها نیز باید در پرداخت تسهیلات مسکن نقش خود را ایفا کنند.

گفتنی است،سال گذشته مورد اشاره سرپرست بانک مسکن از شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱ است، در این بازه زمانی سهمیه تخصیصی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن ۶۳ همت بود که از این رقم ۱۹.۴ همت معادل ۳۰.۸ درصد تسهیلات تکلیفی این بانک در طرح نهضت ملی مسکن پرداخت شده بود.

در بخش تسهیلات شهری نهضت ملی مسکن، بانک مسکن ۱۸.۳ همت و در تسهیلات روستایی ۱.۱ همت را در بازه زمانی شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱ پرداخت کرده است. سهمیه این بانک در سال دوم اجرای قانون جهش تولید مسکن (از شهریور ۱۴۰۱ تا شهریور ۱۴۰۲) ۸۱ هزار میلیارد تومان است.

بنا به این گزارش میزان دقیق عملکرد پرداخت تسهیلات بانک مسکن در سال اول نهضت ملی مسکن و ۶ ماه سپری‌شده از سال دوم مشخص نیست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x